„Nagyarányú választási győzelemre számítok”

Európában ma háborúpárti koalíció van, ők diktálják Európában a politikát, és ez nagyon nagy baj - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Patrióta YouTube-csatornán szerdán közzétett interjúban, amelyben beszélt arról is: nagyarányú választási győzelemre, a 2022-eshez hasonló eredményre számít 2026-ban. Ami a kormányoldalon fölhalmozódott történetileg, az semmilyen új alakulattal nem verhető meg; nagyon sok év munkáját kell beletenni abba, hogy versenyképessé lehessen ezzel válni – fogalmazott.

Orbán Viktor

 

A kormányfő kijelentette, Európa minden baja - a stagnálás, az infláció, az élelmiszerár-emelkedés, a magas energiaárak is - az ukrán-orosz háborúból fakad. Felidézte, egy éve azért utazott Kijevbe, majd Moszkvába, Pekingbe és a leendő amerikai elnökhöz, hogy megpróbáljon tető alá hozni egy békekezdeményezést, egy tűzszünetet, de Kijevben ezt elutasították.

Zelenszkij elnökkel egy új politikai személyiségtípus jelent meg, az influenszerpolitikus vagy színészpolitikus vagy komédiás.

Az ukrán elnököt előélete egyáltalán nem segítette hozzá ahhoz, amit most csinálnia kell, különösen egy háború közepén – jegyezte meg Orbán Viktor. Úgy értékelt, Volodmir Zelenszkij elnöki szerepet ad elő. Amikor próbált vele beszélni mélyebb összefüggésekről, nem ment. „Itt tényleg egy komédiással állok vagy ülök szemben” - fogalmazott.

Közölte, a NATO-csúcson kiderült: transzatlanti hasadás van. „Sose láttam még olyat, hogy egy ilyen fontos stratégiai kérdésben az Atlanti-óceán két partján lévő országok, Amerika ott, Európa itt, stratégiailag egy másik pályára lépjen. Amerika a béke ösvényén van, mi meg a harci ösvényen haladunk” – állapította meg a miniszterelnök. Emlékeztetett arra, hogy

az amerikaiak megmondták, ha a két harcoló fél nem működik együtt velük a béke érdekében, akkor ott fogják őket hagyni. Európa magára fog maradni, és a háború összes negatív, pénzügyi, gazdasági és közbiztonsági következményével egyedül kell megbirkóznia

– figyelmeztetett Orbán Viktor. Hozzáfűzte, arra lenne szükség, hogy mindenki egyetértsen abban, hogy a jövő útja a tűzszünet és a béke. De az európaiak folytatni akarják a háborút, az ukránok is azt gondolják, hogyha az európaiak pénzelik őket, még érdemes folytatni a háborút, az oroszok meg úgy látják, hogy ha nincs egyetértés, akkor inkább előre mennek, ha már ennyi áldozatot hoztak az eddigi katonai akciókért – magyarázta a kormányfő.

Úgy összegzett: mindenki inkább a háborúban érdekelt és kevésbé a békében.

Azonban ezt a háborút a frontvonalon nem lehet megnyerni, diplomáciával lehet lezárni, és a további veszteségeket lehet csökkenteni vagy megszüntetni. Akkor lesz tűzszünet és béke, hogyha lesz személyes találkozó az orosz és az amerikai elnök között, ha nem jön létre személyes találkozó, akkor hosszú-hosszú hónapokig lesz ilyen keserves, mint amilyen most – fejtette ki a miniszterelnök.

Elmondta, ha fel kellene rajzolni egy térképet arról, ki kicsoda ebben a geopolitikai helyzetben, akkor békepártiak a törökök, az amerikaiak, a magyarok és a szlovákok. Európában a maradék 25 ország a háborúpárti vonalon van: vagy mondja, vagy csak csöndben támogatja, vagy eltűri, de semmiképpen nem száll ki ebből a háborúpárti koalícióból.

Európában ma háborúpárti koalíció van, ők diktálják Európában a politikát, és ez nagyon nagy baj, mert Európának ez rosszat tesz – szögezte le Orbán Viktor.

Ukrajnának joga van ahhoz, hogy a saját jövőjéről maga döntsön és a saját sorsát maga jelölje ki, de nem kérheti tőlünk, hogy egy elhibázott stratégiában segédkezet nyújtsunk nekik.

Meg kell állítani az ukránoknak azt a törekvését, hogy bejöjjenek az Európai Unióba – hangsúlyozta a miniszterelnök, jelezve: ezt meg is tette a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás eredménye alapján.

Arra a felvetésre, hogy megkerülhetik-e a vétót Brüsszelben, azt mondta, jogilag nem lehetséges, de Brüsszelben már nyílt jogsértések uralkodnak, valahogy kikerülhetnek bennünket átmenetileg. Az azonban lehetetlen, és azt még a legrosszabb, legleharcoltabb von der Leyen-es állapotában sem engedheti meg magának az Európai Unió, akármilyen ukrán-Brüsszel-tengely működik, hogy a végső döntést Ukrajna európai uniós tagságáról ne egyhangúlag hozzák meg a tagállamok - fogalmazott a kormányfő.

Megjegyezte, lesz majd egy nagyon keserű pillanat, amikor az európai vezetőknek - a magyarokat meg a szlovákokat leszámítva - be kell ismerniük, hogy hibás stratégiát folytattak, ezért vereséget szenvedtek.

Ezt a háborút az Európai Unió már elvesztette, és bár a frontvonalon tartja magát, elvesztette Ukrajna is

– közölte Orbán Viktor. Hozzáfűzte, fölállni az Európai Parlamentben és azt mondani, hogy elköltöttünk ennyi pénzt, támogattunk egy harcoló felet, és a végén ezt a háborút elvesztettük, ennek földrengésszerű politikai következményei szoktak lenni az európai politikában.

Már százegynéhány milliárd eurót „elfüstöltek” Ukrajnában, és még többet akarnak elkölteni úgy, hogy a győzelemnek semmilyen racionális, leírható, katonai és politikai logikával végiggondolható győzelmi útvonala nincsen. Senki nem tud arra válaszolni, hogyan lehet legyőzni a frontvonalon egy nukleáris hatalmat - érvelt a miniszterelnök.

A kormányoldal 2026-os választási esélyeiről azt mondta, szerinte ők ezt a megmérettetést egy becsületes küzdelemben, nagy arányban meg fogják nyerni; a 2022-eshez hasonló eredményre számít.

Semmi új nincs abban, hogy ellenfeleik - alapvetően külföldről kapott pénz és utasítás alapján - megpróbálják összeterelni egy választói közösségbe, egy táborba az ellenzéki vagy a kormánnyal nem szimpatizáló szavazókat, pontosan úgy, mint 2022-ben történt, ám

most a kihívás nem egy klasszikus párt, hanem egy digitális politikai mozgalom képében jelent meg

– folytatta. - A politika emberi dolog is, akármilyen karakterek nem nyerhetnek a politikában, bűnre, esküszegésre nem lehet pártot építeni, árulásra nem lehet közösséget építeni, vagy csak átmenetileg lehet, mert széthullik az egész - jelentette ki Orbán Viktor.

Azért gondolja, hogy nyerni fognak, mert nekik sok száz, sőt több ezer olyan vezetőjük van helyi, közép- és felső szinten, akiket az emberek ismernek, akiknek a munkáját megtapasztalták, akik valóságos emberek, lehet tudni róluk, hogy mik az erényeik, mik a gyengeségeik.

Ami a kormányoldalon fölhalmozódott történetileg - erény, képesség, tudás, tapasztalat, meg persze gyengeség -, semmilyen új alakulattal nem verhető meg.

Nem örökre, de nagyon sok év munkáját kell beletenni abba, hogy versenyképessé lehessen ezzel válni – érvelt Orbán.

Varga Juditról is beszélt, felidézve, hogy a volt igazságügyi miniszter utolsó másfél hivatali évében háromszor is lemondott, „egész egyszerűen azért, mert ezt a bántalmazó kapcsolatot nem tudta elviselni”, majd a „beeső kegyelmi ügy elsodorta őt is”.

Ruszin-Szendi Romulusz korábbi vezérkari főnökről azt mondta, ő a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje, aki Ukrajnát dicsőíti, és aki külföldről kapja az utasításokat, hogy mikor mi legyen az álláspont bizonyos katonai kérdésekben.

A katonaságnál fontos a vezetés példaadás által; a hadsereg a komoly emberek helye, ezért egyszerűen lehetetlen, hogy olyan tábornok vezesse, aki zsírleszívásban érintett.

Ugyanakkor Magyarországon a hadsereg főparancsnoka nem a miniszterelnök, ezért a kormánynak a viszonya a hadsereghez, az egy bonyolult dolog, és, hogy ki a vezérkari főnök, hogyan nevezzük ki, kivel kell egyeztetni, az egy bonyolult ügy, és becsúsznak ilyen balesetek - utalt Ruszin-Szendi Romulusz korábbi kinevezésére Orbán Viktor.

Az európai élet három nagy kérdéseként a migrációt, a háborút és a gendert jelölte meg, kiemelve, hogy ebben a három ügyben csak egyetlen ország merte megtenni, hogy megkérdezze a saját polgárai véleményét. Magyarországon volt népszavazás a háborúról, a családvédelemről és a migrációról is, ezt egyetlen más ország sem tette meg – mutatott rá.

Van egy olyan uralmi rendszer Brüsszel és a Brüsszelnek alárendelt nemzeti kormányok között, ahol egyszerűen kizárják az európai embereket abból, hogy a legfontosabb kérdésekben dönthessenek - közölte Orbán, hangsúlyozva,

ha az európai emberek dönthetnének, nem lenne háború, hanem családvédelem lenne, és nem lenne migráció sem. Ezért fontos, hogy egy ország élén nemzeti kormány áll vagy brüsszeli.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!