A Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerint a magyar fiatalokon és azon múlik a magyar nemzet jövője, sorsa, hogy a fiatalok milyen tagjai lesznek a közösségnek.
Nacsa Lőrinc a II. Kecskeméti Ifjúsági Fesztivál csütörtöki megnyitóján arról beszélt, hogy a magyar kormány az elmúlt időszakban - a 25 év alattiak adómentességével, az ingyenes KRESZ- és nyelvvizsgával, a fiatalok vállalkozóvá válását segítő intézkedésekkel, az ösztöndíjrendszerekkel, a családalapítást, az életkezdést és az otthonteremtést segítő kezdeményezésekkel vagy akár a külhoni magyar nyelven tanuló hallgatóknak nyújtott oktatási-nevelési támogatással - számos program révén járult hozzá ahhoz, hogy a fiatalok sikeres felnőttekké váljanak.
Olyan felnőttekké, akik értékalapon gondolkodnak, akik hajlandók tenni a közösségükért, valami olyan célt is megfogalmaznak az életükben, ami önmagukon túlmutat
- tette hozzá a kereszténydemokrata politikus. Hangsúlyozta: a lehetőségeken túl az elmúlt időszakban, akár Kecskeméten és környékén, akár külhonban, akár országszerte, jól látható, hogy táborhelyek, fesztiválhelyszínek, sportkomplexumok, ifjúsági központok, centrumok újultak meg, mind-mind olyan helyek, ahol „biztosított a lehetőség arra, hogy találkozzatok, hogy megélhessétek azt, akik vagytok, fiatalként, magyar fiatalként”.
Nagy öröm, hogy a Kecskeméti Ifjúsági Fesztivál szervezői is gondot fordítanak arra, hogy ne csak a helyben élők és a környéken élő fiatalok, hanem olyan magyar fiatalok is, akik nem Magyarországon nőnek fel, nem Magyarországon tanulnak, nem Magyarországon élnek, hanem valamelyik külhoni régióból érkeznek ide, bekapcsolódhassanak ebbe a közös ünneplésbe, a közös tanulásba, a közös élményekbe - mondta el az államtitkár.
A szervezők tájékoztatása szerint a május 22. és 25. között zajló fesztiválra közel 150 fiatal érkezett a határon túlról, a Vajdaságból, Erdélyből Sepsiszentgyörgyből, Marosvásárhelyről és Szatmárnémetiből, valamint a kárpátaljai Beregszászból.
A fesztivál célja, hogy erősítse a fiatalok helyi közösségekhez való kötődését, bemutassa a fiatal tehetségeket és teret adjon a kortárs kérdésekről szóló párbeszédnek, például a mentális jóllét, a tudatos jövőtervezés, a digitalizáció, az aktív állampolgárság és a közösségi szerepvállalás témakörökben.