A kormány 2010 óta következetes családpolitikát folytat, amelynek lényege, hogy a nemzet jövője a gyermekekben van – jelentette ki Juhász Hajnalka hétfőn, napirend előtti felszólalásában.
A KDNP országgyűlési képviselője hozzáfűzte: ezt a gondolkodásmódot erősíti meg az szja-mentesség, amely 2026-ban félmillió, 2029-ben egymillió édesanyát érint majd.
Fontos célként jelölte meg, hogy a magánélet, a családalapítás és a munka összhangját megteremtsék, és rámutatott, hogy ezt szolgálta a csed, a gyed és az örökbefogadói díj adómentessé tétele, amivel anyagi biztonságot nyújtanak az édesanyák és a családok számára. Mára közel harmincféle családtámogatási forma létezik – mutatott rá Juhász Hajnalka.
Kitért arra a döntésre is, amelynek értelmében nemcsak az alkohol és a dohánytermékek értékesítése tiltott 18 év alatt, hanem az energiaitaloké is, valamint szólt a kábítószerekkel összefüggő szigorításokról is.
Szeretnék megteremteni azokat a feltételeket, hogy a gyermekek egészséges környezetben és biztonságban nevelkedhessenek - összegzett a kereszténydemokrata politikus, aki kiállt az EU érdemalapú bővítése mellett, és felhívta a figyelmet a Voks 2025 szavazásra.
Zsigó Róbert, a kulturális tárca parlamenti államtitkára leszögezte: minden eszközzel támogatni kívánják, hogy nagyobb anyagi biztonságban lehessen gyermeket vállalni és nevelni. Ha munka van, akkor minden van - hangsúlyozta.
Emlékeztetett, hogy sikeresen megvalósult az egymillió új munkahely teremtésének ígérete. Beszélt a 25 év alatt fiatalok szja-mentességéről, a frissen indított munkáshitelről, és beszámolt arról, hogy a csok, csok plusz és falusi csok kínálta lehetőséget több mint 240 ezren vették igénybe. 2011 óta 200 ezerrel több gyermek született ahhoz képest, mint ha nem hajtottak volna végre családbarát fordulatot – közölte az államtitkár.