Dunaújvárosban lesz a gépészeti ágazati tudásközpont

Dunaújvárosban lesz a gépészeti ágazati tudásközpont - jelentette be Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár szerdán a Dunaújvárosi Szakképzési Centrumban tartott sajtótájékoztatón.

Varga-Bajusz

 

Az ágazati tudásközpont olyan oktatási innováció, amely lehetőséget biztosít a diákoknak, az egyetemi hallgatóknak és a felnőttképzésben résztvevőknek, hogy a legkorszerűbb, high-tech rendszereken keresztül jussanak tudáshoz.

Az is lehetővé válik, hogy ne csak a munkaerőpiacnak feleljenek meg, hanem már alakítsák is a szakmájukat, amire az eszközök, a tudásanyag a biztosíték – mondta el az államtitkár.

Emlékeztetett arra, hogy 21,4 milliárd forintból országosan öt ágazati tudásközpontot hoznak létre, ezek közül az informatikai és távközlési Budapesten lesz. A második helyszín Dunaújváros, ahol a gépészeti ágazatot fogják felkarolni és magasabb szintre emelni a minőségét – közölte Varga-Bajusz Veronika.

Hozzáfűzte, az elektronika és elektrotechnika, az élelmiszeripar, illetve a specializált gép és járműgyártás is ágazati tudásközpontot kap, mert ezek azok az ágazatok, amelyek Magyarország nemzetgazdasága szempontjából kiemeltek, és szükségük van innovációra kész tudással rendelkező szakképzett munkaerőre.

A magyar szakképzés már most is világszínvonalú, amit a különféle európai- és világversenyeken elért eredmények is bizonyítanak, ugyanakkor az ágazati tudásközpontokkal elérhető, hogy világelső legyen

– jelentette ki a kereszténydemokrata politikus.

 

Varga-Bajusz

 

Mészáros Lajos (Fidesz), a város országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a tudásközpont túlmutat a város és a térség határain, és hatalmas lehetőséget jelent mind az oktatás, mind a gazdaság szempontjából. Örömét fejezte ki, hogy a létrejövő központ az innovációt, a gyakorlati tudást és a technológiai fejlődést helyezi a középpontba.

Magyar András, a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum főigazgatója elmondta, hogy a fejlesztés keretében az 1980-as években felépített épületegységet műszakilag és esztétikailag is teljes egészében modernizálni fogják, bővítik, és a környezetét is rendbe hozzák. Létrehoznak egy száz fő befogadására alkalmas előadóteret, illetve kialakítanak benne négy nagyobb és négy kisebb labort.

A tudásközpontban a legújabb technológiai berendezések lesznek, így például gyors prototípus készítő gépek, fúró- és lemezmegmunkáló gépek, hidraulikus présgépek, lézervágók, 3D szkennerek, hőkamerák, ipari robotkarok és robotok, ipari IOT eszközök, automatizált gyártósor-szimulátorok, optikai mérőrendszerek, valamint ultrahangos- és röntgenes eszközök.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!