Varga-Bajusz Veronika: A magyar felsőoktatás lehetőséget ad a tanulás és a családalapítás összehangolására

A magyar felsőoktatás lehetőséget ad a tanulás és a családalapítás összehangolására – hangsúlyozta a felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár csütörtökön a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen a Diploma és gyermekvállalás címmel rendezett konferencián.

Varga-Bajusz Veronika

 

Varga-Bajusz Veronika elmondta, a felsőoktatásban tanulók között magasabb számban vannak nők, mint férfiak. A világ számos országából érkeznek a magyar felsőoktatásba nők és a fiatal nők körében elsősorban az oktatói, kutatói pálya a népszerűbb; 2240 képzésből 361-en kizárólag női hallgatók vesznek részt, míg 251 olyan képzés van, ahol nincs női hallgató.

A kedvezmények közül a 30 év alatti házas és gyermeket nevelő hallgatók állami ösztöndíjas finanszírozását, a rugalmas tanulási formákat, a tanulmányok idején is igénybe vehető gyermekgondozási támogatásokat, a családbarát felsőoktatási intézményeket, illetve a diákhitel elengedését emelte ki a KDNP politikusa.

Megjegyezte ugyanakkor, hogy a megújult felnőttképzési rendszerben valamivel több férfi vesz részt, mint nő, és a felnőttképzési jogviszonyban a villanyszerelő, a kereskedelmi értékesítő és a szakács a három legnépszerűbb szakma. A fiatalok életkezdési támogatásaként említette a januártól felvehető munkáshitelt, amelynek összege akár négymillió forint is lehet, visszafizetését pedig a harmadik gyermek születését követően teljesen elengedik.

 

Hankó

 

Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter kijelentette: Magyarország az a hely, ahol a tanulás és a család egyszerre jelent biztos alapot az élethez; a fiatalok támogatása nem költségvetési tétel, hanem a legjobb befektetés, és a jövőt az a nemzet nyeri, amelyik ezt megérti.

A miniszter szólt egyebek között a fiatalok személyijövedelemadó-mentességéről, a családi adókedvezményekről, illetve a lakhatási támogatásokról.

A gyermekvállalás nem lemondás valamiről, hanem döntés valami mellett, és a kormány támogatja azokat a fiatalokat, akik egyik álmukról, a tudásról és a családról sem mondanak le - mondta Hankó Balázs, aki célként fogalmazta meg, hogy tanulmányaik végén a fiatalok ne falba ütközzenek, hanem kaput találjanak a munka világába, a felnőtt életbe, a családalapításba.

A gyermekvállalás és családalapítás után is megéri diplomát szerezni, mivel az a munkaerőpiacon ma másfélszeres bérszorzót és azonnali elhelyezkedést jelent. A diákhitel és a diplomás gyed konstrukciója is segít abban, hogy ne kelljen választani a tanulás és a munka, a karrier és a család között – fejtette ki a miniszter.

Közölte: a magyar családpolitika alapja a hagyományos család értéke melletti kiállás, a gyermeket vállaló családok anyagi biztonságának biztosítása és az édesanyák támogatása.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!