Soltész Miklós: A nemzetiségek közötti béke üzenetét közvetíti a világ felé Magyarország

Magyarország azt üzeni a világnak, hogy igenis képes sok nemzetiség békességben élni egymás mellett szerte a Kárpát-medencében és egy országon belül - hangsúlyozta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Mohácson.

Soltész Miklós

 

Soltész Miklós a helyi sokac népcsoport megújult olvasóköri székházának átadásán azt mondta:

Magyarországon és a Kárpát-medencében a nemzetiségek azzal együtt képesek a békés együttélésre, hogy közöttük a történelem során sokszor próbáltak kívülről békétlenséget szítani.

Napjainkban a világ más részein érthetetlen módon esnek egymásnak népek, nemzetek, és nyomják el egyes csoportok a körülöttük lévő népeket, nemzetiségeket. Magyarországon ezzel szemben hosszú ideje él együtt békességben tizenhárom nemzetiség, számukra hagyományaik, kultúrájuk megőrzésében a kormányzat is segítséget nyújt folyamatosan - emelte ki a kereszténydemokrata politikus. 

Rámutatott: azon országokban, amelyek komolyan veszik Magyarország nemzetiségekhez való viszonyulását óriási lehetőségek nyíltak meg az ott élő magyarok számára is, ez - a többi között - Horvátországra, Szerbiára, Szlovákiára is igaz, és Soltész Miklós reményei szerint az ottani választások végével igaz lesz Romániára is.

Pávkovics Gábor (Fidesz-KDNP), Mohács polgármestere arról beszélt, hogy a Duna-parti város a nemzetiségek fővárosa, ahol a különböző nemzetiségek képezik a teljességet. A magyar nemzet akkor igazán erős, ha tiszteli a nemzetiségeket, Mohácson pedig a helyi nemzetiségek aktív hagyományőrző tevékenysége azért teljesedhetett ki, mert támogató közeg veszi őket körül – hangoztatta a polgármester.

A Mohácsi Sokacok Olvasóköre több mint száz éve működik, közel kilencven éve rendelkezik saját székházzal, amelynek felújítása több ütemben valósult meg az elmúlt években a magyar kormány és az önkormányzat támogatásával. Ez a népcsoport honosította meg a busójárást, amely messze földön híres népszokássá vált, és az emberiség szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára is felkerült 2009-ben.

 

Soltész Miklós

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!