Simicskó István: Soha többé kommunista diktatúrát, soha többé fasizmust!

Soha többé kommunista diktatúrát, soha többé fasizmust! – jelentette ki Simicskó István, a KDNP országgyűlési frakciójának vezetője a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából tartott keddi pártmegemlékezésén, Budapesten.

Simicskó

A KDNP az előtt a Váci utcai ház előtt rendezte a megemlékezést, ahonnan 1947. február 25-én a szovjet hatóságok elhurcolták Kovács Bélát, a kisgazdapárt főtitkárát. Ezzel kapcsolatban a politikus felidézte: a szovjetek ezzel a második világháború utáni magyar demokrácia születését akadályozták meg, ezt követően épült ki a Rákosi-diktatúra, amelynek uralma alatt egymillió magyar ember ellen indult ügyészségi eljárás.

Tökéletes államforma ugyan nincs, ám eddig a többpárti demokráciánál jobbat még nem találtak ki. Ezen keretek között a KDNP azért dolgozik, hogy fölmutasson egy, a társadalmat átmozgató, jó célokat megfogalmazó politikai eszmerendszert, a keresztényszociális mozgalmakból kinőtt kereszténydemokráciát, amely bizonyított a második világháború után"

– mondta.

Simicskó

Az biztos, hogy a történelem igazolja a kereszténydemokráciát, ugyanis a hit nélküli társadalmaknak, az istent tagadó államoknak nincs jövője. A hittel megerősített társadalmak viszont képesek felvenni a küzdelmet minden veszéllyel és kihívással szemben.

A kereszténydemokratáknak az emlékezés is erőt ad, hiszen pontosan tudják, milyen áldozatokat hoztak elődeink azért, hogy ma demokráciában élhessünk" 

– mondta Simicskó István.

Simicskó

A megemlékezés végén Simcskó István és Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke, valamint az ünnepség résztvevői megkoszorúzták Kovács Béla emléktábláját.

Egy szebb jövő szovjet eltiprásának szimbóluma

Simicskó István a vasarnap.hu érdeklődésére a helyszínválasztásról szólva kiemelte,

azért jöttünk éppen ide, Kovács Béla háza elé megemlékezni, mert az elhurcolása egy olyan pillanat volt a magyar történelemben, amely azt bizonyítja: pillanatok alatt változhat a világ.

Mint kifejtette, a második világháború borzalmait megszenvedő magyar társadalom nagy reményekkel látott neki az ország újjászervezéséhez, ezt azonban a kommunisták a megszálló szovjet csapatok segítségével megakadályozták. 

Kovács Béla elhurcolás lényegében a szebb, demokratikus jövőbe vetett hit, társadalmi szádékok erőszakos letörésének szimbóluma

– fogalmazott. 

Könnyű elveszteni a szabadságot

Simicskó István ugyanakkor arról is beszélt, két nagyon fontos tapasztalatot is levonhatunk a kommunizmus és a kommunizmus áldozatainak történetéből. Elsőként is, de ez ugyanúgy igaz a Kárpát-medence magyarsága egészének történetére: 

a szabadságot nagyon könnyen el lehet veszíteni, és nagyon nehéz visszaszerezni.

A frakcióvezető megjegyezte, ha csak körbenézünk, a mai napig azt tapasztaljuk, hogy a magyar embereket külföldről akarják befolyásolni mindenféle fedőakciókkal, álcivil szervezetekkel. 

A befolyásolási övezetek sajnos továbbra is működnek

- hangsúlyozta, kifejtve, a szomszédos Szerbiában kívülről szervezett tüntetések zajlanak, hasonlóképpen Szlovákiában, ahol szintén tervezett tiltakozások folynak. A gyanúsan hasonló történések kapcsán a frakcióvezető kiemelte, nemhiába fogalmazta meg XVI. Benedek nagyon bölcsen, 

realisztikus módon legyetek felkészülve arra, hogy a gonosz mindig támadni fog. Kívülről és belülről egyaránt.

Egy hit nélküli társadalmat csak erőszakkal lehet egybentartani

Simicskó István ugyanakkor arról is beszélt, a másik fontos történelmi tanulság, hogy 

a hit nélküli társadalmaknak nincsen jövője.

Mint kiemelte, Sztálinnak ötéves terve volt arra, hogyan tegye ateistává a Szovjetuniót, kiirtva az ortodox hitet. A valóság mégis azt mutatja, hogy 

csak erőszakkal lehet fenntartani egy ilyen diktatúrát, de azt is csak ideig-óráig.

A kereszténydemokrácia az igazi válasz

Megjegyezte, a XIX. század második felétől keresik a vadkapitalizmus ellenszerét, amelyet sokan a Marx-Engels-féle ideológiában találtak meg, amely az osztályharc győzelmét és a kommunizmus beköszöntét vizionálta. Ezekből az elképzelésekből mind sötét, erőszakos diktatúrák lettek. Volt ugyanakkor egy másik válasz is arra, hogyan lehet fölkarolni a kizsákmányoltakat, a kiszolgáltatottakat, a munkásokat, a nőket, a védteleneket: ezek voltak azok a keresztényszociális mozgalmak, amelyeket Konrad Adenauer vagy Ludwig Erhard politikai szinten is képviselt. Simicskó István úgy összegzett, 

lényegében az látszik, a felebaráti szeretetre, a humanizmusra alapuló kereszténydemokráciának, az Istenben hívő társadalmaknak van jövője.

A koszorúzásról készült fotógaléria IDE kattintva érhető el. 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!