Rétvári Bence: A legfontosabb, amit az ember a hittől is vár, a saját gyengeségeink legyőzése

A legfontosabb, amit az ember a hittől is vár, a saját gyengeségeink legyőzése - hangsúlyozta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a Mária Út 40 napos gyalogos zarándoklatáról tartott keddi sajtótájékoztatón a Normafán található Szent Anna-kápolnánál.

Rétvári

 

A Budapesttől Csíksomlyóba induló, negyvennapos zarándoklat Rétvári Bence szerint nem csak fizikai kihívás, de lelki szempontból a „saját gyengeségeink legyőzése” is. A zarándokok tudják, hogy a fizikai kimerültség, az önkiüresítés azért van, mert az út során az emberek kapnak valamit.

Az embernek vannak kérdései, lehet, hogy van hiányérzete, motoszkál benne valami, és az út végére meg is jön a válasz a Jóistentől. Nem feltétlenül az, amit kérünk, hanem az, amire szükségünk van

- magyarázta az államtitkár. Hozzáfűzte, kevés zarándok mondhatja el magáról, hogy olyan két hely között zarándokol, amelyet a Szentatya is meglátogatott. Ferenc pápa kétszer is járt Budapesten, és Csíksomlyóra is ellátogatott; számunkra, magyarok számára ez óriási adomány, óriási megerősítés. Ittjártakor a pápa minden alkalommal arról beszélt, ami nekünk is fontos, a család és a béke fontosságáról. Mind a két kérdésben megerősítést kaptunk a Szentatyától – emelte ki a kereszténydemokrata politikus.

Az államtitkár gratulált a Mária Út résztvevőinek és szervezőinek, mint mondta, a zarándoklat önkéntes megszervezése a mai önző világban jó példa arra, hogy az igazi boldogságot nem a dolgok halmozása, hanem azok megosztása jelenti mindenki számára. A Mária Rádió az elmúlt évtizedekben óriási közösséget épített, amit ma már mindenki elismer – jegyezte meg Rétvári Bence. Rámutatott:

azt látni, hogy minél kisebbek a sorok a templomok bejáratánál, annál hosszabbak a pszichiáterek ajtajainál. Ezt a folyamatot jó lenne visszafordítani. Ennek a lehetőségét kínálja a Mária Rádió, a Mária Út és a mostani zarándoklat is.

Azon dolgoznak, hogy a Mária Út az európai kulturális utak részévé is váljon – közölte az államtitkár.

A Szent Anna-kápolnától elindult zarándokok június 6-án érkeznek meg Csíksomlyóra, hogy június 7-én részt vehessenek a pünkösdi búcsún.

A Vasárnap.hu tudósítása szerint van, aki most tizenkettedik alkalommal teszi meg a hosszú utat, és Mariazellből érkezett gyalogszerrel, de olyan is akad, aki csak pár napra, esetleg hétre csatlakozik a Márton Áron nevét viselő közösséghez. Számos városból – Krakkótól Máriapócson és Gyöngyöspatán keresztül Székelykeresztúrig – érkeztek zarándokok, hogy hálaadással telve, családjainkért és hazánkért imádkozzanak az úton.

A zarándokokat Lukovits Milán ferences atya, a Mária Rádió műsorigazgatója áldással indította útnak, arra emlékeztetve mindenkit, hogy Szent Ferenc a Naphimnuszban nem csupán a természetet és az állatokat, de a megbocsátás jelentőségét is megénekelte, és nekünk, családjainkban ez a legfontosabb. Végezetül arra kérte a zarándokokat, hogy útjuk során az egyéni kérések, családjaink és nemzetünk jóléte és megmaradása mellett imádkozzanak egy szent és bölcs pápáért, valamint a békéért, mert világunknak erre van most a legnagyobb szüksége.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!