Összeült a KDNP külügyi műhelye; a kereszténydemokrácia 21. századi lehetőségeiről, a Patriots for Europe frakcióról, a pápaválasztás üzenetéről és a generációkon átívelő párbeszéd szükségességéről folytattunk tartalmas és nyílt beszélgetést - közölte Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt EP-képviselője közösségi oldalán.
A KDNP külügyi szakbizottságának újjáalakulása után Bólya Boglárka, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának miniszteri biztosa vette át az elnöki feladatokat és szervezte meg a külügyi esték első alkalmát.
Elmondta: célja új lendületet adni a külügyi műhelybeszélgetéseknek és a közös gondolkodásnak, továbbá megerősíteni a KDNP értékalapú nemzetközi jelenlétét, előmozdítani a stratégiai együttműködéseket, valamint támogatni a keresztény-konzervatív gondolkodók és mozgalmak nemzetközi hálózatépítését.
Kiemelt törekvése emellett a fiatalok bevonása, ezért az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség képviselői is meghívást kaptak a közös gondolkodásra.
Olyan időszakban találkozunk, amikor Európa szuverenitása, identitása és hite egyaránt próbára van téve. A világban dúló háborúk, a migráció, a brüsszeli intézmények nyomásgyakorló törekvései, valamint a keresztény alapértékek és a normalitás ellen irányuló offenzívák mind olyan kihívások, amelyek helyén kezeléséhez világos elvi iránytűre és közös cselekvésre van szükség - fogalmazott Bólya Boglárka.
Az IKSZ-esek részéről a beszélgetés során felvetődött például, hogyan tudnák megvalósítani a fiatalok a kereszténydemokrata fellépést a nemzetközi színtéren?
Hölvényi György szerint össze kell kötni az autentikus közéleti karakterrel, illetve társadalmi felelősségvállalással rendelkező, ifjúsági témákkal foglalkozó és hasonlóan gondolkodó keresztény szervezeteket. A kereszténydemokrácia újjáépítése műhelymunkával kezdődik, a számunkra fontos értékek alapján kell partnereket találni – mutatott rá az EP-képviselő. Hozzáfűzte, aktuális témákkal kell foglalkozni.
Az est végén Bólya Boglárka megállapította: ez a találkozó is jól mutatja, milyen fontos, hogy világosan, őszintén, keresztény értékek mentén, közösen gondolkodjunk hazánk és Európa jövőjéről. A külügyi műhely ennek a párbeszédnek az első állomása, a munka folytatódik - ígérte.