Nacsa Lőrinc: Kultúránk a nemzetünk ereje

Kultúránk a nemzetünk összetartó ereje, amely nemcsak a mai magyarságot, hanem az előttünk járt, majd utánunk következő nemzedékeket is egybefűzi – hangoztatta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, a KDNP politikusa szerdán Komlón.

NacsaNacsa Lőrinc a magyar kultúra napjához kapcsolódó rendezvényen úgy vélekedett, hogy „amit ma a kultúra tekintetében építünk, azt nagy- és dédszüleink alapozták meg és arra unokáink és dédunokáink is - bízva remélhetjük - építeni tudnak majd".

A magyar kultúra évezredes köteléket jelent, amely írott formában visszanyúlik Szent István koráig, és amit ma teszünk, azt az elkövetkezendő ezer év érdekében tesszük" 

– hangsúlyozta.

Kijelentette: a 21. század Európájában a magyar nemzet azért képvisel különleges értékeket, mert az említett alapokhoz ragaszkodnak a magyarok, és – ahogy 2022-ben az Országgyűlés határozatban is kimondta – Kölcsey Ferenc Himnusza ennek az ezeréves magyar államiságnak a jelképe.

Nacsa

Amikor hazánkat szolgáljuk, akkor ezt az ezeréves hagyományt őrizzük – jelentette ki Nacsa Lőrinc, kitérve arra, hogy „ez nem mindenkinek fontos" és „van aki ellenségesen viselkedik kultúránkkal és hagyományainkkal, nemzeti szuverenitásunkkal szemben, (…) az ellenség pedig megtalálta azokat a fiakat, akik készek hazánk keblére támadni" – mondta, hozzáfűzve, hogy „a baloldal és a liberálisok sosem voltak restek ebben".

Szerinte

a mi feladatunk (…), hogy szembe szálljunk velük, és megőrizzük a ránk bízottakat határokon innen és túl, ezt pedig úgy lehet megtenni, ha személyes helytállásunkkal éltetjük a magyar kultúrát (…) és teszünk a békéért, utóbbi nélkül ugyanis nincs kulturális fejlődés."

Nacsa Lőrinc úgy vélte, ebben a lelkületben, feladatban és küldetésben kell megerősödni, és nemcsak ma, hanem az év minden napján.

Az államtitkár azt mondta, január 22-e arra emlékeztet, ami a magyar nemzetet „minden határok felett és minden történelmi pillanatban meghatározza és meghatározta", az időtlen eligazodási pont pedig maga a kultúra.

Rámutatott: Kölcsey Himnuszában „lüktet a magyar kultúra elevensége", Istenhez szól, őseinkre és hőseinkre emlékeztet, felidézi a magyar tájat, győzelmeinket és a vereségeinket is, de eközben „bölcsességre is nevel". Kifejtette:

a sorokból a magyarok megtanulhatják, hogy akkor erősek és akkor tudnak felmutatni világra szóló eredményeket, amikor összetartanak és együttműködésben cselekednek."

Nacsa

Emlékeztetett: Magyarország kormánya számára ez az együttműködés, ez az összetartozás „nehezen túlbecsülhető jelenség", hiszen a kabinet fokozott figyelmet fordít és fordított a külhoni magyarokra, azon belül „a nemzet közjogi egyesítésére" is, ez pedig „a magyarság számára alapvető értéknek" számító - állampolgárságban és a szavazati jogban öltött testet.

Abszurd lenne, ha Kölcsey Ferenc - ha ma élne - csak román állampolgársággal rendelkezne, és nem szavazhatna a magyarországi választásokon – jegyezte meg, hozzáfűzve, hogy az ilyen jellegű igazságtalanságot, bűnt orvosolták a 2010-ben megkezdett nemzetpolitikai fordulattal, amelynek a „végsőkig elkötelezett harcosa" volt hivatali elődje – emlékezett meg a tavaly októberben elhunyt Potápi Árpád Jánosról.

Polics József (Fidesz-KDNP), az egykor bányászváros polgármestere Kölcsey Ferenc 202 évvel ezelőtt ezen a napon tisztázott Himnuszáról szólva azt mondta: az imádság ma „láthatatlan kapocsként fonja egybe a világ magyarságát" és „magában hordozza az összetartozás érzését".

Rámutatott:

mivel a kultúra a magyarság egyik tartóoszlopa, ezért a gyökerek ápolása, a reformokkal szemben való megvédése kiemelkedően fontos. Kiemelte, hogy e folyamatot Komló hosszú évek óta a lehető legkülönfélébb beruházásokkal, eseményekkel, programokkal igyekszik segíteni."

Hoppál Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselője, miniszteri biztos arra hívta fel a figyelmet, hogy bárhol éljenek is a nagyvilágban magyarok, minden egyes magyar embernek erős kötődései vannak a nemzeti imádsághoz, hiszen „akárhol csendül fel, (…) mindig egyenes gerinccel és megilletődött szívvel hajtunk fejet a magyar kultúra csodálatos ajándéka előtt".

Nacsa

Az eseményen a beszédeket követően városi kitüntetéseket adtak át.

Komlón január 21. és 25. között zajlik a Magyar kultúra hete rendezvénysorozat, amelynek keretében kedden népművészeti kiállítás nyílt, a szerdai rendezvényen mutatták be a helyi Súgólyuk Színházi kultúranapi produkcióját, a következő napokban pedig gyermekvetélkedőt és koncertet tartanak.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!