A kereszt nem elvesz a Szabadság-szobor jelentéséből, hanem megerősíti azt, a kereszt támadói pedig – bár a sokszínűségre hivatkoznak, de valójában – csak az ürességet képviselik, a cancel culture-t – hangsúlyozta csütörtöki posztjában Rétvári Bence.
Jó helyre kerül a kereszt a Gellért-hegy tetején, a Szabadság-szobor talapzatán. Egyrészt azért, mert az a város magjának egyik legmagasabb pontja. Ott lobog a Citadellán magyarságunk jelképe, a nemzeti zászló, ott a szabadság jelképe, a Szabadság-szobor, és most már ott van a kereszténységünk legfőbb szimbóluma is, a kereszt. Szimbólumok, értékek, amik olyanná tettek minket, amilyenek vagyunk – mutatott rá a kereszténydemokrata politikus.
Hozzáfűzte: a kereszt erősíti a gyengét, és szelídíti az erőset – mondjuk sokszor. A kereszt a szeretet, az önzetlenség, a megbocsájtás, a békesség jelképe. A kereszt ott van a magyar címerben, a templomtornyokon, a hegycsúcsokon. Sehol sem eldugva, hanem mindenhol a magasban, jól láthatóan. Újszülöttként megkeresztelnek minket, a sírokon szintén ott a kereszt. A kereszt egész életünkön át elkísér.
A kereszt támaszt és reményt ad mindenkinek. A kereszt nem kirekeszt, hanem meghív
– emelte ki Rétvári Bence. Figyelmeztetett: kereszténység nélkül nem ilyen lenne az európai civilizáció, a kereszténységben gyökerezik az általunk ismert szabadság fogalom. Azokon a világrészeken, ahol nem a kereszténység a civilizáció alapja, ott teljesen más a szabadság fogalom. Ki akarna közel-keleti vagy észak-afrikai arab „szabadságot” az európai, keresztény szabadság helyett? Szerintem kevesen – tette hozzá az államtitkár.
Felvetette: akkor mégis miért támadják a keresztet? Azt mondják, egy pillanatnyi ideológiai szimbólum kerül a talapzatra. Ezt nyilván nem gondolhatják komolyan, mert
a kereszt kétezer éves szimbólum, és nem egy ideológia, hanem egy világnézet jelképe. A pillanatnyi ideológiák a kereszténység támadói, a kereszténység viszont örök
– szögezte le Rétvári. Emlékeztetett arra, hogy Karácsony Gergely szerint „megszentségteleníti” a szobrot a kereszt. Mekkora önellenmondás már maga a kifejezés is! A legszentebb szimbólum szerintük megszentségtelenítő hatású. Dehogy, pont fordítva! Megszentel – érvelt a KDNP politikusa.
Megjegyezte, Karácsony Gergely már korábban is mondott olyat, hogy „belepisilni a szenteltvíztartóba egy templomban, szóval végül is belefér, csak éppen tönkreteszi mindazt, amiért ottvagyunk”. Nem éppen ízléses hasonlatok a tolerancia bajnokától.
A kereszt tehát nem elvesz a Szabadság-szobor jelentéséből, hanem megerősíti azt. A kereszt támadói pedig – bár a sokszínűségre hivatkoznak, de valójában – csak az ürességet képviselik, a cancel culture-t – összegzett Rétvári Bence.